Termální koupaliště a lázně Podhájska

Termální lázně a koupaliště Podhájska je Slovenské "moře" u Nových Zámků.

Obec Podhájska patří do Novozámeckého okresu. Leží na železniční trati mezi Levicemi a Šurany. Podhájska sousedí s obcemi Trávnica, Radava, Pozba a Veľké Lovce.
Obec vznikla v roce 1960 sloučením dvou samostatných obcí Beleku a Svätuše. Obě obce se vyvíjely historicky samostatně, i když měli mnoho společných znaků, geografických i kulturních. Sloučení obcí mělo nejen ekonomicko-politické důvody, ale spojovala jejich geografická poloha. Název obce - Podhájska - vystihuje polohu obce, která se rozprostírá pod akátový a dubovými háji. Je to slovenské pojmenování a charakterizuje národní povědomí občanů.

Atrakcí rychle se rozvíjející obce je Termální koupaliště Podhájska s geotermální vodou, často přirovnávána k vodě Mrtvého moře a její příznivými účinky na lidský organismus. Podhájska je ideálním místem pro klidný relax, dovolenou a odpočinek tak v letním jako i v zimním období.

Termální koupaliště Podhájska poskytuje návštěvníkům možnost odpočinku a rekreace během celého roku.
Koupaliště láká návštěvníky z celého Slovenska, ale i z Čech, Polska, Maďarska, Rakouska a dalších zemí. Během letní sezóny je návštěvníkům k dispozici devět bazénů a tobogán. Součástí termálního koupaliště je i Wellness centrum Aquamarin.
Na ploše 12 ha se nachází 10 bazénů, tobogán, stánky rychlého občerstvení, hotel, chatková osada, kempink, restaurace a další služby.

Aktivní odpočinek je možno strávit cyklistikou, rybolovem nebo výlety do okolních měst. V okolí Podhájské se nachází množství turistických a kulturních atrakci například arboretum v Tesárske Mlyňanech, klášter Mariánská Čeleď, skalní obydlí v Brhlovce, Topoľčianky. V blízkosti jsou města Nitra, Nové Zámky a Levice.

Obec Podhájska pořádá každoročně během celé letní sezóny "HUDEBNÍ LÉTO", které zpestří pobyt hostů v lázeňském městě. Přitažlivé jsou i Podhájska slavnosti lidových řemesel.

Termální koupaliště se stalo významným rekreačně-relaxačním komplexem evropského významu.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.